Сторінки

Відзначення знаменних дат

 #ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин, внесений у Міжнародний екологічний календар як пам’ятна дата, яка б нагадувала людству про важливість збереження та захисту навколишнього середовища. Це було вирішено Конгресом екологів ще в 1931 році. З того часу День захисту тварин у різних країнах світу відзначається акціями, що покликані привернути увагу людства до екологічних проблем всієї планети Земля.

Гурток «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва під керівництвом Тимчук О.В. багато років відзначає цей день участю у благодійних акціях, проведенням занять на тему «Тварини – мої друзі», створенням дітьми малюнків улюблених домашніх тварин, участю в міському конкурсі дитячих малюнків про тварин.

Цього річ діти ЗОШ № 11, які відвідують гурток «Образотворче мистецтво», зобразили на своїх роботах домашніх улюбленців – котиків, собачок, акваріумних рибок, їжачків з бабусиного саду, дідового коника, курочок, лелеку, що живе на даху будинку, врятованих пташенят та котика тощо.












#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

В Україні щорічно у другу неділю жовтня, згідно з указом президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998 року, відзначається День художника. У 2020 році – 11 жовтня. Це свято не лише українських майстрів пензля і різця, твори яких стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва, а й кожної дитини, яка навчається образотворчому мистецтву в школі, гуртку, коледжі, університеті.

Діти гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва, що працює на базі ЗОШ № 11, у цей нелегкий час ділиться з усіма своїми радостями, усмішками, малюнками, бажає здоров’я, щастя, тепла, добра і всього найкращого!






#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

 У світі в останній день жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря. Саме 31 жовтня 1996 року шістьма причорноморськими країнами (Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Українапідписано стратегічний план із реабілітації та захисту Чорного моря. Його суть - у проведенні різноманітних досліджень морського середовища і визначення основних заходів для його покращення. Тоді ж заснували сьогоднішнє свято. У морі мешкає більше 2,5 тис. видів тварин і риб. Рослинний світ моря представлений більш ніж 270 видами багатоклітинних зелених, червоних і бурих донних водоростей, фітопланктон включає не менше 600 видів. 

У цей день гурток «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва під керівництвом Тимчук О.В. кожного року проводить заняття, приурочені даній темі.  Діти створюють малюнки, зображуючи Чорне море, кораблі, морських жителів, дізнаються цікаві факти про море, вчаться любити природу, не забруднювати моря й річки, дбайливо ставитися до навколишнього середовища.

- Чорне море вперше згадується в документах V століття до нашої ери. Ясон та аргонавти саме по Чорному морю йшли до Колхіди за золотим руном.

- Давньогрецька назва моря - Понт Аксинський, що означає «Негостинне море». Море було назване так через труднощі з навігацією. Пізніше, після вдалого освоєння берегів грецькими колоністами, море стало називатися Понтом Евксинським («Гостинне море»).

- Особливістю Чорного моря є повна (за винятком деяких бактерій) відсутність життя на глибинах понад 150–200 м. Річ у тому, що глибинні шари Чорного моря насичені сірководнем. Сам сірководень у Чорному морі з’явився внаслідок загибелі всього живого в ньому через злиття із Середземним морем.

- Є цікава версія, що море назвали Чорним через жахливі шторми, під час яких вода в морі темніє. Хоча, це буває дуже рідко.

- Чорне море омиває береги УкраїниРумуніїБолгарії, Росії, Туреччини і Грузії.

- Найбільша глибина - 2 210 м.

- Площа Чорного моря - 422 000 км².

- У Чорне море впадають приблизно 15 річок, серед яких Дунай і Дніпро.

- У Чорному морі мешкає всього 2 500 видів тварин, для порівняння в Середземному - приблизно 9 000 видів.

- Єдина акула, яка живе в Чорному морі - Катран. Вона боїться людини й тому рідко з’являється біля берегів. Єдину небезпеку для людей представляють спинні плавники акули, оснащені великими отруйними шипами.

 - Морський дракончик - найнебезпечніша риба для людини в Чорному морі. Колючки спинного плавника морського дракончика і кришок на зябрах містять сильну отруту. Ще деяку небезпеку становить скат-хвостокол, що має отруйний шип на хвості. Його ще називають рибою-котом.

 - На дні Чорного моря мешкають мідії, устриці й молюск-хижак Рапана, занесений кораблями з Далекого Сходу.

 - Єдиний великий півострів Чорного моря - Кримський.

 - Гори навколо Чорного моря постійно ростуть, а саме море збільшується. І, якщо гори підростають усього на кілька сантиметрів за сторіччя, то море наступає зі швидкістю 20–25 сантиметрів за 100 років.

 



















#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва.

Діти гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва, що працює на базі ЗОШ № 11, приєднуються до привітань, які лунають у цей святковий день. Представляємо вашій увазі малюнки, на яких дітки зобразили Пресвяту Богородицю, Ісуса Христа, Архістратига Михаїла, козаків, виконали подарункові аплікації для своїх татусів.









#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

25 жовтня 2020 року - «День автомобіліста і дорожника», 9-15 листопада 2020 року - Тиждень безпеки дорожнього руху.

У День автомобіліста Гурток «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва під керівництвом Тимчук О.В. приєднується до привітань на адресу всіх, хто так чи інакше пов’язав своє життя з автотранспортом. Бажаємо Вам безпечної їзди, надійної роботи всіх вузлів і агрегатів, а також здоров’я, успіхів у праці! Зі святом автомобіліста!

Кожного року у День  автомобіліста і дорожника та під час Тижня безпеки дорожнього руху в нашому гуртку проводиться заняття, приурочені даній темі.  Діти створюють малюнки, беруть участь у конкурсах.

Святкують День працівника автотранспорту, або, як його ще називають - День водія - не тільки ті шофери, хто сидить за кермом. Це офіційне свято всіх працівників дорожньо транспортної галузі в цілому.

Враховуючи масовість цієї цікавої професії, її популярність і привабливість, 1 жовтня 1980-го року, Президія Верховної Ради СРСР видала Указ «Про святкові і пам’ятні дні», в якому, окрім іншого, засновувалося і професійне свято «День автомобіліста» в останню неділю жовтня, більш відоме в народі, як «День водія». І в незалежній Україні Указом Президента від 13 жовтня 1993-го року «День автомобіліста і дорожника» відзначається також.








#Берегине_моя_українська_хустко #УкраїнськаХустк

#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося рік тому з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Започатковане з метою об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.

Цього дня українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі "Зроби фото з хусткою". Суть його полягає в тому, щоб одягнути хустку, сфотографуватися в ній, після чого викласти світлину в соціальних мережах із хештегами  #Берегине_моя_українська_хустко #УкраїнськаХустка.

7 грудня святкується день святої великомучениці Катерини, небесної покровительки жінок, студентів, філософів та проповідників.

До флешмобу долучилися діти гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва на базі ЗОШ № 11, керівник Тимчук Олена В’ячеславівна.













#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

Також існувала традиція 9 листопада, коли батьки відводили дітей до школи, а потім йшли до церкви: поставити свічку перед образом Нестора-літописця і помолитися, щоб він допоміг дитині у навчанні.

До відзначення важливого для українського народу свята щороку долучаються діти гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва, керівник Тимчук Олена В’ячеславівна. Гуртківці намалювали портрети Шевченка, ілюстрації до творів українських поетів, природу рідної землі, петриківський, косівський, опішнянський розпис.





#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

Вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва на базі ЗОШ № 11 (керівник Тимчук Олена В’ячеславівна) вперше прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Щаслива дитина - квітуча Україна» (м. Кропивницький). А святий Миколай приніс посилку від Миколи Миколайовича Цуканова з дипломами, подарунками та календарями! Дякуємо організаторам конкурсу за можлівість дітям показати всій Україні свої роботи, побачити роботи своїх однолітків, обмінятися досвідом, напрацюваннями. Керівники різних регіонів більше дізнаються один про одного через працю, вкладену в душі своїх вихованців.

Дякуємо вам за популяризацію дитячого мистецтва в Україні та світі, працю на благо і розвиток нашої Батьківщини!






#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

19 грудня  - День святого Миколая - день святкування та вшанування пам'яті святого Миколая. За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться у святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, хто подорожує, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентівморяківторговців, лучників.

В пам'ять про милосердя святого Миколая, цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним.

До відзначення свята щороку долучаються діти гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва (керівник Тимчук Олена В’ячеславівна). Гуртківці радо малюють святого Миколая у подарунок своїм рідним.
















#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

Збройні сили є невід’ємним атрибутом держави, однією із запорук її суверенітету та територіальної цілісності. Саме тому одним із перших законів, прийнятих Верховною Радою після доленосного волевиявлення нашого народу на референдумі 1 грудня 1991 року, яким українці заявили світу про незалежність України, став закон «Про Збройні сили України». За два роки, з 6 грудня 1993 року ми почали відзначати цю дату як день заснування нашого війська та віддавати шану нашим воїнам.

До відзначення свята щороку долучаються діти гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва (керівник Тимчук Олена В’ячеславівна). Гуртківці малюють малюнки, створюють аплікації, виготовляють сувеніри, беруть участь у благодійних акціях.

Цього року вихованці гуртка долучилися до благодійної акції зі створення дитячого малюнка, виробів з паперу, картону, листівок-привітань «Як я захищатиму Батьківщину», які передали нашим захисникам на Схід.

 



#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

Вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва (керівник Тимчук Олена В’ячеславівна) щороку творять роботи у декоративному розписі (петриківський, косівський, опішнянський та ін.), копіюють роботи Марії Приймаченко, Катерини Білокур та інших представників наївного мистецтва. Цього року гуртківці взяли участь у Всеукраїнському художньому онлайн-конкурсі «Наслідуючи генія» з нагоди 120-річчя від дня народження Катерини Білокур, живописця, найвідомішої представниці українського наївного мистецтва.

7 грудня 1900 року народилася . Читати, писати й малювати навчилася самотужки. З 14 років працювала в економіях та в заможних селян. До 1939 невідома. І тільки лист до співачки О. Петрусенко зрушив справу: її картинами зацікавилися співробітники Полтавського обласного будинку народної творчості, 1940 організували виставку картин у Полтаві, 1941 – в Києві; того ж 1941 в Полтаві відбулася персональна виставка Білокур. Далі брала участь в обласних, республіканських, міжнародних виставках. Майже всі твори, виконані в 1920–1930-х роках, загинули під час Другої світової війни. Після війни її творчою працею опікувалися Центральний будинок народної творчості, Національний музей українського народного декоративного мистецтва та Спілка художників України. Глибоко національний живопис Білокур – оригінальне явище у вітчизняному та світовому образотворчому мистецтві. Автор натюрмортів, пейзажів, портретів родичів та знайомих: "Оля Білокур" (1928), "Тетяна Бахмач" (1932–1933), "Портрет племінниць" (1939), автопортретів (1950, 1955, 1957). Створила своєрідний жанр пейзажу-натюрморту, в якому майже дослідницьке знання натури поєднується з її поетичним відтворенням, точність і скрупульозність у зображенні квітів, овочів, фруктів – з декоративним трактуванням всієї композиції.Відомі роботи: "Квіти за тином" (1935), "Квіти в тумані" (1940), "Буйна" (1945), "Цар-колос", "Колгоспне поле" (обидві – 1949), "Сніданок" (1950), "Півонії" (1958), "Хліб" (1960). Від 1950-х років займалася графікою, оволоділа технікою акварельного живопису: "Гай" (1955), "Напровесні" (1958), "Осінь" (1960). 1950-ті - найплідніший період творчості Білокур. Зокрема, 1954 на Міжнародній виставці в Парижі демонструвалися її картини "Цар-колос", "Берізка", "Колгоспне поле", які високо оцінив П. Пікассо. Залишила епістолярну спадщину, невелику поему в прозі. Образ Білокур увічнено в скульптурі, живопису, літературних та музичних творах, художних та документальних фільмах. 1977 в с. Богданівка відкрито музей-садибу Білокур. 1989 встановлено премію ім. К. Білокур Національної спілки художників України за створення визначних творів народного мистецтва.



















#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

В січні 2021 року проходив онлайн-конкурс «Наша зимонька-зима» на краще фото новорічно-різдвяної тематики серед вихованців гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва на базі ЗОШ № 11 (керівник Тимчук Олена В’ячеславівна). Діти надіслали велику кількість гарних світлин, серед яких були обрані кращі з кращих. Вітайте переможців конкурсу, які будуть нагороджені грамотами:

·       Бузяк Вероніка

·       Гакман Анастасія

·       Гамаль Вікторія

·       Гунчак Іванна

·       Гусан Єлизавета

·       Зав’ялець Тетяна

·       Зав’ялець Юлія

·       Остафійчук Аліса

·       Прохацька Анастасія

·       Семенова Маделін

Дякуємо всім учасникам! Всі дітки молодці! Всі фото чудові!


#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

Вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва на базі ЗОШ № 11 (керівник Тимчук Олена В’ячеславівна) в лютому 2021 року прийняли участь у VI Всеукраїнській онлайн виставці-конкурсі «Талановиті! Наполегливі! Успішні!» -2021.




















#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

Вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва (керівник Тимчук Олена В’ячеславівна) щороку творять роботи у декоративному розписі (петриківський, косівський, опішнянський та ін.), копіюють роботи Марії Приймаченко, Катерини Білокур та інших представників наївного мистецтва. Цього року гуртківці створили гарні роботи, присвячені творчості видатної української майстрині  декоративного живопису – М.Приймаченко до її дня народження, яке святкуємо 12 січня.











 




Участь в етнопроекті "Буковинське Різдво"







Новорічно-різдвяні вітання та виставка робіт гуртківців



#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

Вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва (керівник Тимчук Олена В’ячеславівна) щороку творять роботи у декоративному розписі (петриківський, косівський, опішнянський та ін.), копіюють роботи Марії Приймаченко, Катерини Білокур та інших представників наївного мистецтва. Цього року гуртківці взяли участь у Відкритому інтернет-конкурсі юних художників «Муза родом з дитинства», присвяченому двом видатним українським майстриням  декоративного живопису – М.Приймаченко та К. Білокур.
















#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

Вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва на базі ЗОШ № 11 (керівник Тимчук Олена В’ячеславівна) в лютому 2021 року прийняли участь у Конкурсі дитячого малюнку на тему «Любов немає породи. Любов немає кордонів».



#ЧернівецькийміськийпалацдітейтаюнацтваМПДЮ

#ПозашкілляЧернівці_Буковина

Другого лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Це знаменує дату підписання Конвенції про водно-болотні угіддя в іранському місті Рамсар. Головна мета конвенції — захист водно-болотних угідь від діяльності людини. В документі також зазначається, що збереження та раціональне використання водно-болотних угідь є важливою умовою стійкого розвитку в усьому світі. Водно-болотні угіддя відіграють важливу роль в екосистемі нашої планети, оскільки є одним з найбільших джерел прісної води та природним місцем проживання для багатьох водоплавних тварин та рослин.

На сьогодні на території нашої держави нараховується 33 водно-болотних угіддя міжнародного значення загальною площею 676 тисяч гектарів.

Заболочені місця знижують парниковий ефект, а на сьогодні в болотах усього світу зберігається запас прісної води обсягом близько 11, 5 тис км³, що у п’ять разів більше, ніж у ріках світу!

Наймолодші вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва (керівник Тимчук Олена В’ячеславівна) намалювали роботи до даної тематики.











День кота


150 років від дня народження Лесі Українки та участь у конкурсах



120 років з дня народження Георгія Гараса та участь в обласній виставці-конкурсі української декоративної творчості


Діти виготовили подарунки для матусь до 8 березня


Виставка дитячих малюнків гуртка "Образотворче мистецтво"
 до дня народження Т.Г.Шевченка



Немає коментарів:

Дописати коментар

Заняття "Виготовлення рамки на ікону"

  Тема : « Виготовлення рамки на ікону ». Мета : навчальна : вдосконалення вмінь та навичок роботи з декоративним папером; навчання послід...